„Prowadzę – jestem trzeźwy”

Bez tytułu

Spółka Tramwaje Warszawskie wspiera ideę ogólnopolskiej kampanii „Prowadzę Jestem Trzeźwy – Trzeźwość bez granic”.

Prowadzę – jestem trzeźwy to ogólnopolska kampania społeczna prowadzona w ramach programu edukacyjnego „Trzeźwość”, który został zainicjowany w 1999 roku. Hasło „Prowadzę – jestem trzeźwy” po raz pierwszy użyte zostało w 2006 roku. Kampania wpisuje się w działania kampanii Bądźmy Razem Bezpieczni Spółki Tramwaje Warszawskie, których celem jest wpływanie na kształtowanie bezpiecznych postaw na drodze.

Kampania promuje odpowiedzialne postawy wśród kierowców. Buduje wspólnotę ludzi, którzy deklarują bezwarunkową trzeźwość za kierownicą. Wyróżnia ją pozytywny wydźwięk przekazywanych komunikatów, odwoływanie się do pozytywnych cech człowieka i akcentowanie zasady, że trzeźwość to sprawa naturalna, powszechna i modna.

Celem kampanii jest promocja trzeźwego stylu życia i bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie całego kraju. Partnerami kampanii są zakłady komunikacyjne, agencje i operatorzy systemów LCD w całej Polsce, przewoźnicy kolejowi i urzędy miejskie. Przekaz kampanii jest widoczny poprzez emisję spotów promujących kampanię, ekspozycję komunikatów promocyjnych, dystrybucję gadżetów i działania w mediach społecznościowych.