Konkurs Straży Miejskiej dla szkół rozstrzygnięty!

Konkurs Straży Miejskiej dla szkół rozstrzygnięty!

Umiejętnością wezwania służb ratunkowych, udzielenia pomocy osobie poszkodowanej i znajomością przepisów ruchu drogowego w praktyce musieli wykazać się uczestnicy III etapu konkursu „Ze Strażą Miejską Bezpiecznie”.

Zanim wyłoniono 22 drużyny, które przystąpiły do ostatniego etapu konkursu, piątoklasiści musieli wykazać się wiedzą dotyczącą znajomości przepisów ruchu drogowego oraz funkcjonowania straży miejskiej rozwiązując test, a także przygotować pracę plastyczną.

DSC_0072

W trakcie ostatniego etapu konkursu dwuosobowe drużyny przystąpiły do sprawdzania wiedzy uczniów z udzielania pierwszej pomocy i znajomości przepisów ruchu drogowego. Wytypowana osoba z każdej drużyny musiała przejechać wytyczoną na terenie Stacjonarnego Miasteczka Ruchu Drogowego trasę stosując się do przepisów ruchu drogowego.

Bardzo ciekawy był przejazd po Miasteczku Ruchu Drogowym. Trasa była bardzo fajna. Wcześniej mogliśmy się z nią zapoznać i to był bardzo pomocne – mówili Mateusz Miziołek i Maciej Dobrzyński ze Szkoły Podstawowej nr 298 im. Jana Kasprowicza

Każda z drużyn musiała również wykazać się umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy losując zadanie. Wykorzystując środki znajdujące się w apteczce uczestnicy konkursu musieli wykonać opatrunek w przypadku złamania otwartego nogi, opatrunek rany ręki i udzielić wsparcia psychologicznego osobie poszkodowanej, udzielić pomocy osobie nieprzytomnej, która była ofiarą wypadku lub wezwać służby ratunkowe.
W II edycji konkursu „Ze Strażą Miejską bezpiecznie” uczestniczyło 59 szkół podstawowych. Ogólnowarszawski konkurs dotyczący bezpieczeństwa wygrali  uczniowie ze szkoły podstawowej nr 298 na  Targówku !

DSC_2620
Gratulujemy !

pasek_-_patronat_na_stron_SM_d-610x172
Materiał: Referat Prasowy Straży Miejskiej m.st. Warszawy

 

BRBadmin