Kampania społeczna „3 KOLORY” poświęcona bezpieczeństwu ruchu drogowego ruszyła 31 marca !

Kampania społeczna „3 KOLORY” poświęcona bezpieczeństwu ruchu drogowego ruszyła 31 marca !

Zarząd Dróg Miejskich na deskach Teatru Kamienica oficjalnie zainaugurował kampanię społeczną “3 Kolory”. Kampania prowadzona w ramach Dekady Działań na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2011-2020, ma na celu przypomnienie kierowcom znaczenia sygnałów nadawanych przez sygnalizację świetlną, wymazanie ze świadomości pojęć “wczesno-żółte, późno-pomarańczowe, czy różowe”. Kampania została objęta patronatem Ambasady Brytyjskiej, a partnerem kampanii są Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o.

obrazek

Ambasador Robin Barnett podkreślił, że Wielka Brytania jest wskazywana przez OECD, jako jedno z nielicznych państw, które realnie walczy z problemem bezpieczeństwa ruchu drogowego.

01_Trzy_kolory_konferencja_ZDM_04_ambasador_W_Brytanii

Jest to już czwarta kampania społeczna uruchomiona przez ZDM. – Sygnalizacja jest urządzeniem, które przeszkadza kierowcom – podkreśliła p. G. Lendzion, dyrektor ZDM. Wjazd na czerwonym świetle stał się piątą przyczyną wypadków w 2014 roku, doszło do 58 wypadków, w wyniku których poniosło śmierć 4 osoby, a 74 zostały ranne. Do tego, należy wziąć pod uwagę statystyki Straży Miejskiej z pięciu skrzyżowań, które objęte są systemem fotordarów rejestrującym wjazd na czerwonym świetle. Przez cały 2014 roku, fotoradary zarejestrowały aż 26.429 wykroczeń polegających na nie dostosowaniu się do sygnałów nadawanych przez sygnalizację.

Statystyki:  20% wypadków drogowych spowodowanych jest nie zastosowaniem się do sygnalizacji świetlnej i wjazd na skrzyżowanie na czerwonym świetle.

W trakcie gali, laureacji Eliminacji konkursu “3 Kolory”, odebrali auta, którymi będą walczyć o nagrodę główną: wyjazd na tor wyścigowy pod Cottbus w Niemczech.

SONY DSC

Kalendarz kampanii:

25 kwietnia 2015 r. – „I Piknik 3 Kolory” w ramach „Skandia Maraton Lang Team”. Inauguracja sezonu rowerowego wspólnie z Pełnomocnikiem ds. Ruchu Rowerowego oraz Pełnomocnikiem ds. Zagospodarowania Brzegów Wisły. Trasa Maratonu powiedzie identyczną trasą, co w latach poprzednich. Start z Parku Agrykola na rzecz ulicy Myśliwieckiej na odcinku od Ronda Sedlaczka do Szwoleżerów. Zespół Lang Team oraz ZDM z partnerami wystawią miasteczko promujące kampanię „3 kolory” wśród rowerzystów.

8 maja 2015 r. – „Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego” – „Marsz Zebry”. „Tydzień” poświęcony będzie edukacji dzieci z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Fundacja „Marsz Zebry” planuje przemarsz dzieci z hasłami propagującymi zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego skierowane do kierowców.

27 czerwca 2015 r. – „II Piknik 3 Kolory” z udziałem mieszkańców.

5 września 2015 r. – „Ursynowski Piknik Motocyklowy Motoserce” – Piknik promujący zasady ruchu drogowego wśród motocyklistów, połączony ze zbiórką krwi.

15 listopada 2015 r. – „Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych”.

01_Trzy_kolory_konferencja_ZDM_05

Czy wiesz, że :

Za pierwszą sygnalizację świetlną uznaje się urządzenie zamontowane na skrzyżowaniu ulic Bridge Street i New Palace Yard w Londynie, którą uruchomiono 10 grudnia 1868. Był to sterowany ręcznie semafor z lampą gazową, który nadawał zielone i czerwone sygnały.

Czy wiesz, że :

Pierwsza elektryczna sygnalizacja na Świecie została uruchomiona w 1914 roku w Cleveland w USA. Nadawała dwa kolory sygnałów: czerwony i zielony.

Czy wiesz, że :

Pierwszą sygnalizację w Polsce zainstalowano w Warszawie, na skrzyżowaniu Alej Jerozolimskich i ulicy Marszałkowskiej w 1926 roku.

plansza_logotypy_v5

BRBadmin