SMART STOP – Smartfonom na drodze mówimy: NIE !

Bez nazwy4.

Mazowiecka drogówka zaczyna kampanię społeczną „Smart Stop”, której celem jest zwrócenie uwagi niechronionym uczestnikom ruchu drogowego, jak nierozważne korzystanie z telefonów komórkowych może być niebezpieczne i tragiczne w skutkach, kiedy jesteśmy pieszym korzystającym z drogi.

Problematykę obrazuje krótki film zrealizowany w ramach festiwalu „Kameralne Lato”. Jak podkreślają organizatorzy kampanii,  wyobraźnia przydaje się nie tylko za kierownicą, ale też na pasach. Promujemy zasadę: „nie odcinaj się od rzeczywistości”. Adresatami kampanii są przede wszystkim niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.

Kampania realizowana będzie głównie w szkołach, gdzie przedstawiciele Policji zaprezentują spot „Smart Stop”, przygotowany podczas Kameralnego Lata 2016 w Radomiu. Już teraz jednak nagłaśniamy problem zauważalny przez wszystkich. Adresatem kampanii są nie tylko dzieci i młodzież, ale także ich rodzice, dziadkowie.

O znaczeniu telefonów komórkowych w naszym „życiu drogowym” możemy przeczytać w raporcie Krajowej Rady Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym „Korzystanie z telefonów komórkowych przez kierujących pojazdami w Polsce w 2015 roku”.

Autor: podkom. Emilia Kosma/WRD KWP Radom 

Film powstał w ramach tegorocznego Kameralnego Lata http://kwp.radom.pl/uzywasz-telefonu-uwazaj-na-drodze,pa1,27988,0.