Symulacja wypadku drogowego, czyli warto pamiętać o odblaskach!

Symulacja wypadku drogowego, czyli warto pamiętać o odblaskach!

Szok, zdziwienie, zaciekawienie, niepokój – takie nastroje wzbudził dźwięk syren, wóz policyjny i wóz OSP Sidorski u osób uczestniczących w dwóch ostatnich wieczornych seansach w Kinie Merkury. Na pobliskiej drodze leżało dziecko potrącone przez samochód. Była to dziewczynka jadąca na rowerze bez świateł i bez odblasków. Na szczęście – była to jedynie symulacja, która miała przypomnieć o tym, że odblaski ratują życie. Na miejscu organizatorzy rozdali odblaski uczestnikom seansów filmowych, które być może uratują życie i zdrowie nie jednego z nich.

18-10kino-merkury_wypadek-drogowy-36

Wybór Kina Merkury na przeprowadzenie wieczornej akcji symulującej wypadek drogowy nie był przypadkowy. Chodziło o dotarcie do jak największej grupy odbiorców. Ten cel się udał. Rozdano kilkaset ulotek i odblasków.

Cały czas uświadamiamy, że odblaski ratują życie. Za nami akcje rozdawania opasek po mszach na Wyszyńskiego w Białej Podlaskiej i pod kaplicami w Czosnówce i Woskrzenicach. Już jutro opaski rozdawać będziemy w Dokudowie i Ortelu. Dziękuję Policji i strażakom z Sidorek za udział i pomoc w realizacji scenariusza. Dziękuję mojej córce Julce, to ona odgrywała ofiarę wypadku drogowego. Choć zmarzła ale i ona jest zadowolona. Dużo było młodych ludzi. Dużo było rodziców. O to nam chodziło. Odblask ratuje życie. – mówi nam pomysłodawca akcji Bogumił Lubański, specjalista BRD.

Opaski odblaskowe i ulotki rozdawali także policjanci z bialskiej drogówki, strażacy z OSP Sidorski i dzieci ubrane w elementy odblaskowe.

BRB