Ruszyły zapisy na warsztaty dla nauczycieli!

Ruszyły zapisy na warsztaty dla nauczycieli!

Czy podróżowanie tramwajem może stać się inspiracją do twórczych działań teatralnych? Jak poprzez język teatru budować wspólną wiedzę o bezpieczeństwie? Na ile pedagogika teatru może sprawdzić się w praktyce szkolnej?

Dział Pedagogiki Teatru Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego i Tramwaje Warszawskie Sp. z o. o. zapraszają nauczycieli klas I – VI szkoły podstawowej na bezpłatny warsztat pedagogiczno-teatralny przygotowujący do prowadzenia zajęć dotyczących bezpieczeństwa w tramwajach.

Celem spotkania będzie omówienie możliwości wykorzystania narzędzi pedagogiczno-teatralnych do poruszenia z dziećmi i młodzieżą tematów bezpieczeństwa. Uczestnicy będą mieli okazję poznania pedagogiki teatru w praktyce, doświadczenia jej narzędzi i poszukiwania własnych zastosowań do prowadzenie zajęć w szkole na różnorodne tematy. Spotkanie będzie także okazją do zapoznania się z inicjatywami Instytutu Teatralnego przeznaczonymi dla nauczycieli.

Uczestnicy warsztatów otrzymają: zestaw materiałów do poprowadzenia zajęć dotyczących bezpieczeństwa w tramwajach, materiały promocyjne dla każdego ucznia w klasie, inspirujące publikacje z obszaru pedagogiki teatru oraz certyfikat uczestnictwa w spotkaniu.

Termin: 12 grudnia 2018 r., godz. 16:00-19:00

Miejsce: Teatr Baza, ul. Podchorążych 38, Warszawa

Czas trwania: 3 godziny

Prowadzące: Justyna Czarnota-Misztal, Joanna Krukowska-Gulik (Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, Dział Pedagogiki Teatru)

 

Formularz zgłoszeniowy znajduje się TUTAJ

BRBadmin