Akademia Filmowa „Bądźmy Razem Bezpieczni”

Akademia Filmowa „Bądźmy Razem Bezpieczni”

Tramwaje Warszawskie przy współpracy z Multikinem, Policją oraz WOŚP  zaprosiły ponad 1200 dzieci biorących udział w akcji LATO w MIEŚCIE w Warszawie do aktywnej nauki bezpieczeństwa na drogach i udzielania pierwszej pomocy.

W czasie tegorocznych wakacji odbyły się 4 pokazy filmowe Akademii Filmowej Bądźmy Razem Bezpieczni w dn. 9 i 23 lipca oraz 6 i 20 sierpnia w sieci kin Multikino na: Ursynowie, Targówku, Woli i Śródmieściu.

Na dzień dobry każde dziecko otrzymało książeczkę edukacyjną kampanii. Jest to elementarz wiedzy, zawierający podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się komunikacją miejską. Młody czytelnik dowiaduje się jak należy prawidłowo zachowywać na przystanku tramwajowym, co oznaczają poszczególne piktogramy w pojeździe, jak działa biletomat i kasownik oraz co należy zrobić w sytuacji zagrożenia. Autorzy zwracają uwagę na bardzo ważny element kultury i uprzejmości.  Gdy widownia była już pełna, a było tak za każdym razem, na wielkim ekranie pojawiała się animacja kampanii obrazująca najczęstsze przyczyny wypadków na torowiskach tramwajowych. Była to też okazja do krótkiej dyskusji z dziećmi, które szczególnie chętnie zabierały głos gdy pytania zadawał policjant. Następnie widzowie oglądali film instruktażowy z pierwszej pomocy, który komentował na żywo ratownik WOŚP. Po przyswojeniu wskazówek jak bezpiecznie przetrwać wakacje na ekranie wyświetlany był długo wyczekiwany film pt.:”Kacper i Emma”.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

DSC05818_DCE

DSC06377_DCE

DSC06376_DCE

DSC05848_DCE

DSC05845_DCE

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i życzymy bezpiecznego roku szkolnego.

BRBadmin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.