Cieszący się ogromną popularnością spektakl edukacyjny „KULEK” już od 18 do 22 września na deskach Teatru Kamienica dla zorganizowanych grup szkolnych !

kulek

Edukacja od najmłodszych lat

Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o. przy współpracy z Teatrem Kamienica przygotowały specjalny spektakl edukacyjny „Kulek” dla uczniów szkół podstawowych o bezpieczeństwie w ruchu tramwajowym.
W ramach IX edycji kampanii społecznej Bądźmy Razem Bezpieczni spektakl obejrzy ponad 4 tysiące uczniów z warszawskich szkół podstawowych. W czasie spektaklu uczymy dzieci jak powinny zachowywać się jadąc tramwajem, jak reagować na sytuacjach zagrożenia życia tak, żeby zawsze bezpiecznie dotrzeć do celu.

(1137)

Krótko o spektaklu:

Kacper, uczeń piątej klasy, od niedawna ma nowego przyjaciela. Przyjaciel Kacpra właściwie nie różni się od innych przyjaciół, można z nim porozmawiać, pobawić się, zagrać w jakąś grę. Jest tylko jeden, mały szczegół… Kulek nie jest człowiekiem…, ale myśli, rozmawia i słucha jak człowiek. Mieści się w szkolnym plecaku Kacpra i jest średniej wielkości kulą, i tak naprawdę Kulek sam jeszcze nie wie kim jest i co potrafi. Kto to jest? To sztuczna inteligencja stworzona przez Tatę Kacpra. Prototyp w fazie testów. Udanych co prawda, ale według Taty Kacpra Kulek nie jest jeszcze gotowy wykonywać roli, do której został wymyślony – roli opiekuna i przyjaciela dzieci.

Kacper bardzo lubi Kulka i na odwrót, Kulek też bardzo lubi Kacpra. I być może dlatego Kacper uległ namowom Kulka i mimo zakazu Taty przyniósł Kulka do szkoły.

Kulek-aktorzy-i-rezyser

Kacper nie zrobił tego po to, by się nim pochwalić. Chciał jedynie pokazać Kulkowi jak wygląda świat poza laboratorium Taty Kacpra. I wszystko byłoby dobrze gdyby nie Zosia. Kiedy usłyszała, że w plecaku Kacpra coś mówi ludzkim głosem, zapragnęła zobaczyć, co gada w plecaku Kacpra. Kulek poznał Zosię i kolegę Kacpra, Olka. I być może wszyscy wróciliby grzecznie do domu, gdyby Kulka nie dostrzegł jeszcze pewien Typek. Kulek bardzo się mu spodobał i nie byłoby w tym nic złego, gdyby Typek poprzestał na podziwianiu genialnego wynalazku Taty Kacpra. Jednak Typek postanowił zostać właścicielem Kulka. Jakie z tego wynikły perypetie dla bohaterów tej historii można zobaczyć w spektaklu „Kulek” w Teatrze Kamienica…

Spektakl zostanie wystawiony bezpłatnie na deskach Teatru Kamienica, Al. Solidarności 93 w Warszawie następujących terminach:

  • poniedziałek 18 września 2017 o godz. 9.00, 11.00 i 13.00
  • środę 20 września 2017 o godz. 9.00, 11.00 i 13.00
  • czwartek 21 września 2017 o godz. 9.00, 11.00 i 13.00
  • piątek 22 września 2017 o godz. 9.00, 11.00 i 13.00

Spektakl nie jest dostępny w ofercie komercyjnej teatru.

W celu dokonania zapisu klasy na spektakl należy wysłać e-mail na adres: brb@tw.waw.pl.

Tytuł e-maila: „Zapisy na spektakl KULEK”

W treści e-maila należy podać następujące dane:

  •         Nazwa i numer szkoły;
  •         Numer klasy;
  •         Liczba uczniów;
  •         Liczba opiekunów;
  •         Imię, nazwisko, tel. kom., adres e-mail do wychowawcy klasy.

Serdecznie zapraszamy !