Spektakl „Kulek”

Edukacja od najmłodszych lat

Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o. przy współpracy z Teatrem Kamienica przygotowały specjalny spektakl edukacyjny „Kulek” dla uczniów szkół podstawowych o bezpieczeństwie w ruchu tramwajowym.
W ramach X edycji kampanii społecznej Bądźmy Razem Bezpieczni spektakl obejrzy ponad 4 tysiące uczniów z warszawskich szkół podstawowych. W czasie spektaklu uczymy dzieci jak powinny zachowywać się jadąc tramwajem, jak reagować na sytuacjach zagrożenia życia tak, żeby zawsze bezpiecznie dotrzeć do celu.

(1137)

Krótko o spektaklu:

Kacper, uczeń piątej klasy, od niedawna ma nowego przyjaciela. Przyjaciel Kacpra właściwie nie różni się od innych przyjaciół, można z nim porozmawiać, pobawić się, zagrać w jakąś grę. Jest tylko jeden, mały szczegół… Kulek nie jest człowiekiem…, ale myśli, rozmawia i słucha jak człowiek. Mieści się w szkolnym plecaku Kacpra i jest średniej wielkości kulą, i tak naprawdę Kulek sam jeszcze nie wie kim jest i co potrafi. Kto to jest? To sztuczna inteligencja stworzona przez Tatę Kacpra. Prototyp w fazie testów. Udanych co prawda, ale według Taty Kacpra Kulek nie jest jeszcze gotowy wykonywać roli, do której został wymyślony – roli opiekuna i przyjaciela dzieci.

Kacper bardzo lubi Kulka i na odwrót, Kulek też bardzo lubi Kacpra. I być może dlatego Kacper uległ namowom Kulka i mimo zakazu Taty przyniósł Kulka do szkoły.

Kulek-aktorzy-i-rezyser

Kacper nie zrobił tego po to, by się nim pochwalić. Chciał jedynie pokazać Kulkowi jak wygląda świat poza laboratorium Taty Kacpra. I wszystko byłoby dobrze gdyby nie Zosia. Kiedy usłyszała, że w plecaku Kacpra coś mówi ludzkim głosem, zapragnęła zobaczyć, co się w nim znajduje. Kulek poznał Zosię i kolegę Kacpra, Olka. I być może wszyscy wróciliby grzecznie do domu, gdyby Kulka nie dostrzegł jeszcze pewien Typek. Kulek bardzo się mu spodobał i nie byłoby w tym nic złego, gdyby Typek poprzestał na podziwianiu genialnego wynalazku Taty Kacpra. Jednak Typek postanowił zostać właścicielem Kulka. Jakie z tego wynikły perypetie dla bohaterów tej historii można zobaczyć w spektaklu „Kulek” w Teatrze Kamienica…

Spektakl zostanie wystawiony bezpłatnie na deskach Teatru Kamienica, Al. Solidarności 93 w Warszawie.

UWAGA: W związku z dużą liczbą chętnych uruchomiliśmy dodatkowy termin na wystawianie spektaklu:

12 grudnia (środa) g. 13:00

Liczba miejsc jest ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń.

Spektakl nie jest dostępny w ofercie komercyjnej teatru.

Warunkiem udziału w spektaklu jest:

  1. przesłanie prawidłowo uzupełnionego formularza,
  2. akceptacja klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych (RODO),
  3. zgoda na publikację wizerunku uczestników, utrwalonego na zdjęciach lub filmach, w celach promocyjnych kampanii BRB realizowanej przez Tramwaje Warszawskie.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się TUTAJ

Po otrzymaniu prawidłowego zgłoszenia otrzymają Państwo potwierdzenie udziału w spektaklu.

Wszelkie pytania dodatkowe prosimy kierować na adres mailowy.

Zapraszamy !

Dział Marketingu i Promocji

w Biurze Marketingu i Komunikacji Społecznej

Tramwajów Warszawskich

brb@tw.waw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.