Zombie na Torwarze!

Zombie na Torwarze!

Kilkaset młodych i tych nieco starszych warszawiaków przybyło 26 października na warszawski Torwar, by wziąć udział w seminarium poświęconym bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Na scenie wystąpili przedstawiciele Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji oraz Tramwajów Warszawskich.

Już na samym początku uczestnicy wydarzenia spotkali bohaterów tegorocznej kampanii Tramwajów Warszawskich. Ubrani w pomarańczowe kombinezony „badacze z laboratorium TW” rozdawali specjalne torebki foliowe, prosząc o schowanie telefonów i odseparowanie ich od ciała – po hali cały czas krążyły zombiaki, które tylko czyhały na to, aż ktoś wyciągnie smartfona.

Zombie na Torwarze (7).jpg

Każdego miesiąca znika małe miasteczko

Wydarzenie rozpoczęło się krótką prezentacją Alvina Gajadhura, Głównego Inspektora Transportu Drogowego, który przedstawił najnowsze wyniki raportów dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponad 42 600 tysięcy – tyle osób zginęło na polskich drogach w latach 2007 – 2017. Porównując to do przestrzeni geograficznej, to tak jakby nagle zniknęło z powierzchni ziemi średniej wielkości miasteczko, np. Sieradz czy Ciechanów. W ubiegłym roku zginęło w Polsce ponad 2800 osób. Mimo, że z każdym rokiem bezpieczeństwo się poprawia – jest jeszcze wiele do zrobienia. W europejskich rankingach z zakresu bezpieczeństwa, jesteśmy na 4 miejscu od końca – podsumował Alvin Gajadhur.

Zombie na Torwarze (12).jpg

Warszawska Policja zawsze w pogotowiu

Z danych Policji wynika, że nasilającym się problemem i zagrożeniem w ruchu są smartfony i słuchawki – to właśnie przez to często tracimy kontakt z rzeczywistością i nie zachowujemy ostrożności na drodze. Szczególnie zagrożone są dzieci i młodzież, do których skierowane są liczne kampanie edukacyjne. Aspirant Paweł Przestrzelski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji zaprezentował najnowsze działania edukacyjne warszawskiej Policji.

Zombie na Torwarze (58).jpg

Kwarantanna!

Mimo, że od 2009 roku, tj. pierwszej edycji kampanii Bądźmy Razem Bezpieczni, bezpieczeństwo w ruchu na warszawskich ulicach zdecydowanie się poprawiło, wciąż istnieje potrzeba edukowania społeczeństwa na temat zachowania ostrożności na drodze.

Wojciech Pasieczny i Elwira Kobylińska przeprowadzili wspólnie widzów przez filmową terapię wstrząsową – oprócz omówienia faktów na temat liczby ofiar wypadków drogowych oraz ich przyczyn, zaprezentowali kilkanaście spotów edukacyjnych, realizowanych w Polsce oraz za granicą. Filmiki te były szokujące, a ich przekaz prosty – jeśli każdy z nas – niezależnie od roli pieszego, rowerzysty, kierowcy czy motorniczego – odłoży telefon będąc uczestnikiem ruchu drogowego i będzie przestrzegać przepisów – wszyscy będziemy bezpieczniejsi, a zachowanie ostrożności niejednokrotnie może uratować życie nasze lub innej osoby.

Zombie na Torwarze (81).jpg

To już epidemia ! Rozglądajcie się czujnie na ulicach i niech Was nie zdziwi rosnąca liczba ofiar drogowych ze wzrokiem utkwionym w ekran telefonu.

Zobaczcie jak leczymy smartfonowych zombie w naszym laboratorium.

Żeby ograniczyć epidemię udostępniajcie nasz najnowszy spot „ZOMBIE” na Waszych kanałach social media i stronach internetowych, w telewizji i radiu, piszcie o chorobie w prasie, uczulajcie najbliższych, sąsiadów i znajomych. Uważajcie na siebie !

 

 

 

 

BRBadmin